תוספים לוורדפרס

תוספים לוורדפרס, לעתים קרויים פלגינים לוורדפרס, הם מה שהופך את פלטפורמת וורדפרס לכל כך פופולרית. אתרי וורדפרס באים "עירומים" כלומר פשוטים כך שאפשר להוסיף להם תוספות שיהפכו אותם לאתרים מורכבים מאוד (ופשוטים מאוד). ישנם מספר תוספים הם חובה ואחרי רשות לאתרי וורדפרס השונים. ראו רשימות והסברים לתוספים מומלצים וורדפרס. חילקנו את התוספים לתוספים החשובים ביותר, ולכאלה שהם רשות. במקרה הצורך נסביר כיצד להגדירם, ובאופן כללי נפנה למדריכים אחרים ברשת שמסבירים עליהם. 

מציאת תוספים פופולריים ואיך מתקינים תוספים

כפי שתראו, למטה יש את התוספים שהם לדעתי חובה לכל אתר. לפני שאני מציג לכם את התוספים הללו, אני רוצה להראות לכם איך לחפש תוספים באתר וורדפרס. 

  • ראשית יש להכנס לאתר וורדפרס לתוספים הפופולרים ביותר – כאן תמצאו את התוספים שרוב האנים הורידו אותם. 
  • שנית – לחצו על כל תוסף שנראה לכם מענין. לכל תוסף כזה ערכו בדיקה מתי הוא עודכן לאחרונה  Last Updated (שיהיה לפחות שלושה חודשים אחרונים), וכן מה הציון שלו (פחות חשוב במקרה של תוספים פופופלריים)

התקנת התוספים היא פשוטה. לכו לתוספים, תוסף חדש, רשמו את שם התוסף החדש ולחצו על חיפוש תוספים. לאחר מכן לחצו על התקנת תוסף, ולבסוף לחצו על הפעל תוסף זה. 

תוספים מומלצים לוורדפרס – חובה לכל אתר (כמעט)

עורך ויזואלי

וורדפרס מגיעה עם עורך מאוד פשוט. הבעיה שאין בו גדלי פונטי, צבעים, ועוד כל מיני דברים. אנחנו משתמשים בעורך TinyMCE Advanced (ואנחנו מגדירים אותו  שאפשר להגדירו). 

סטטיסטיקה

באופן כללי אני אוהב להתקין לפחות 2 תוכנות סטטיסטיקה לוורדפרס. כל אחת מהן נותנת מידע קצת אחר, כך אפשר להשלים את המידע. ראשית אני מתקין את גוגל אנליטיקס. אני  משתמש בפלאגין Google Analytics for WordPress שהוא הכי פושט, אבל יש הרבה נוספים. בנוסף, אני משתמש או ב StatPress Visitors או (אם התקנתי) את jetpack אני משתמש בו. 

מהירות האתר

מהירות האתר היא אחת מהנקודות הכואבות של וורדפרס. קראו מדריך (ופלאגינים) מהירות אתר וודפרס

תמונות

עבודה עם תמונות וורדפרס היא נוחה. אם אתם עובדים עם הרבה תמונות או מעט תמונות תשתמשו בתוסף nextgen-gallery. ראו עוד פלאגינים על עבודה עם תמונות וורדפרס

מפת אתר

אם אתם רוצים ליצור מפת אתר יש אינספור אפשרויות בוורדפרס. אנחנו אוהבים את האפשרות הפשוטה של Google XML Sitemap אבל קחו בחשבון שיש המון אפשרויות אחרות. 

הפניות 301, הפניות 401 – redirection

אם אתם מתחילים בבניית אתרים, לא בטוח שתבינו את נחיצות של הפאגין הזה. באופן כללי הוא עוזר לכם להעביר דפים בביטחה ועוקב אחרי דפים שגולשים הגיעו אליהם ולא הובילו לשום מקום. כדאי להתקין את הפלאגין הזה בהתחלה ואחרי זה להשתמש בנתונים לו. ראו redirection

תוספים אשר מתאימים לצרכים מיוחדים

טפסים

לעתים תרצו ליצור טופס צור קשר קצת יותר מסוגנן, או לחילופין טפסים נוספים רבים. הפלאגין Contact Form 7 עושה את העבודה בצורה מצויינת. למתחילים ולמתקדמים

תוכן עניינים

אם יש לכם אתרי מאמרים ואתם אוהבים להשתמש בתוכן עניינים, אתם להתקין תוכן עניינים לוורדפרס. אנחנו אוהבים את הפלאגין Table of Contents Plus שהוא נוח